محل تبلیغات شما

گاهی در یک رابطه ی عاطفی شرایطی پیش می آید که افراد تصمیم به جدایی می گیرند.

مثلا هر دو طرف رابطه به این نتیجه می رسند که شریک عاطفی مناسبی برای یکدیگر نیستند و تصمیم می گیرند به رابطه ی عاطفی بینشان خاتمه دهند.

گاهی نیز یک فرد در رابطه بنا به دلایلی تصمیم می گیرد رابطه اش را با فرد مقابلش قطع کند، این در صورتی است که فرد مقابل همچین خواسته ای ندارد و این تصمیم یک طرفه است.

قطع رابطه عاطفی
بعد از پایان رابطه هر دو شرایط، چه جدایی توافقی و چه جدایی یک طرفه سبب ایجاد فشارهای روانی می شود.

علی الخصوص این جدایی می تواند برای فردی که مورد طرد قرار گرفته سخت تر باشد و احساس درماندگی کند و با این سوال مواجه شود که الان بدون شریک عاطفی ام چه کنم و چگونه او را فراموش کنم.

در اینجا راه هایی برای کنار آمدن با این مسئله به شما توصیه می شود.

اصرار به برگشت فرد مقابل نکنید
زمانی که یک نفر در رابطه تصمیم به جدایی می گیرد، ممکن است فرد طرد شده اصرار به برگشت فرد مقابل داشته باشد و سعی کند از هر ترفندی برای تغییر نظر شریک عاطفی اش استفاده کند.

مثلا ممکن است سعی کند بیشتر ابراز محبت کند و به هر راهی برای برگشت شریک عاطفی اش متوسل شود.

ولی این کار فقط باعث می شود که احساس گناه را در فرد مقابلتان زنده کنید و هیچ فایده ی دیگری ندارد.

سعی کنید به تصمیم طرف مقابلتان احترام بگذارید و این را بپذیرید که به زور نمی توانید کسی را کنار خود نگه دارید و با توسل به این راه ها فقط عزت نفس خودتان را زیر سوال می برید و به مرور ممکن است حالتان بدتر شود.

از توهین کردن به شریک عاطفی تان خودداری کنید
ممکن است زمانی که شریک عاطفی تان تصمیم به جدایی با شما می گیرد و حرف از تمام شدن رابطه می زند شما عصبانی شوید و واکنش های عصبی نشان دهید و سعی کنید شخصیت طرف مقابلتان را زیر سوال ببرید و به او بی احترامی کنید.

ولی باید دقت کنید که از این کار خودداری کنید، چون این یک واکنش هیجانی و لحظه ای است و ممکن است زمانی که آرام تر شوید خود را بابت حرف هایی که زده اید سرزنش کنید و احساس کنید که اگر این حرف ها را نمی زدید و بی احترامی نمی کردید شریک عاطفی تان با شما می ماند و شما را ترک نمی کرد.

در صورتی که جدایی شما با فرد مقابل ربطی به صحبت ها و بی احترامی های شما ندارد و شریک عاطفی تان از قبل تصمیم خودش را گرفته بوده. ولی بی احترامی شما به او سبب شرمندگی شما و سرزنش کردن خودتان می شود.


خودت را نوازش کن. راهکارهای طلایی رشد عزت نفس و بهبود روابط
درد و رنج ناشی از جدایی را بپذیرید
این را بدانید که شکست عشقی بعد از پایان رابطه می تواند یکی از تلخ ترین تجربه های زندگی باشد، درد جدایی نه تنها عاطفی بلکه فیزیولوژیکی است.

زیرا ارتباط باعث وابستگی فیزیکی می شود و زمانی که رابطه ی عاطفی قطع می شود بدن واکنش های زیستی – رفتاری از خود نشان می دهد و دچار استرس و اضطراب می شود.

باید اجازه دهید روان و جسم سیکل طبیعی خود را طی کنند تا به آرامش برسد و بدانید که هیچ روش معجزه آسایی برای التیام درد جدایی وجود ندارد.

ولی در کنار عامل زمان قدرت اراده نیز در روند بهبود بسیار تاثیر گذار است.

تمام راه های ارتباطی را قطع کنید
بعد از پایان رابطه از دنبال کردن وی در شبکه های مجازی خودداری کنید و سعی کنید شماره تلفن وی را از گوشی موبایل خود حذف کنید  و از هر آنچه که شما را به فرد مقابل وصل می کند دوری کنید.

اگر دوست های مشترکی دارید که باعث می شود شما از شرایط فعلی شریک فعلی سابقتان آگاه شوید و اطلاعات بگیرید، برای مدتی رابطتان را با دوستان مشترکتان محدود یا قطع کنید و یا در صورت حفظ رابطه با دوستان مشترکتان سعی کنید به هیچ عنوان در مورد شریک عاطفی سابقتان سوالی از دوستانتان نپرسید.

منبع:

مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه

-بعد از پایان رابطه


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دانلود کتاب تاریخ تحلیلی اسلام سید جعفر شهیدی خسته تر از آنیم دنیزاسپرت مجموعه فونت آرشید مشاوره ازدواج | مشاوره طلاق بی بهــــــــــانه پیشتاز پمپ وبلاگ مدیریت مالی -احمد سوری Rap of Iran وادی قلم