محل تبلیغات شما

اگر قصد بارداری دارید ممکن است احساسات متفاوتی را تجربه کنید. اگرچه ورود بچه به زندگیتان می تواند بسیار هیجان انگیز باشد، طبیعی است که شما شرایط سختی را تجربه کنید. شما می خواهید کودکتان در سلامت و بهترین وضعیت به دنیا بیاید در این صورت احتمال ایجاد اختلالات ژنتیکی ممکن است شما را نگران کند.

بیماری هایی مانند کم خونی سلول های داسی شکل، بیماری تای-ساکس و دیستروفی عضلانی در صورت وجود علائم خطرناک ژنتیکی می توانند به کودک انتقال یابند.

اندرو فاوکت، استاد طب ژنومی که به هدایت و آموزش جامعه به استفاده از تست  MyCodeمی پردازد، در این خصوص گفته است  افرادی که اختلالات ژنتیکی دارند یا اعضای خانواده آن ها دارای اختلالات ژنتیکی هستند، گاهی اوقات در داشتن فرزند تردید دارند. مشاوره ژنتیک می تواند تعیین کند که آیا کودک شما در معرض ابتلا به اختلالات ژنتیکی قرار دارد یا خیر و در صورت نیاز راه هایی برای کمک به شما ارائه می دهد.”

مشاوره ژنتیک genetics
مشاوران ژنتیک چه کاری انجام می دهند
مشاوران ژنتیک به افراد در درک چگونگی ژن، شرایط پزشکی خانواده ها و تاثیرات آن بر سلامت کودکان کمک می کنند. قبل از بارداری مشاوره ژنتیک می تواند به شما کمک کند تا نتایج آزمایش های ژنتیکی (مانند آزمایش خون) را تفسیر کنید و به شما در تصمیم گیری در مورد بارداری و شیوه مراقبت از فرزندتان کمک می کند.

فاوکت همچنین گفت ” مشاوران ژنتیک می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چقدر احتمال دارد کودکتان مبتلا به بیماری های ژنتیکی باشد.

ن ها می توانند به سؤالات پزشکی خانواده ها پاسخ دهند، آموزش و منابع لازم برای افزایش اطلاع خانواده ها ارائه دهند. مشاوران ژنتیک به افراد کمک می کنند تا برای هرگونه خطر یا شرایط خاص آماده شوند.”

شرایطی مانند سندروم داون، فیبروزکیستیک، کم خونی داسی، شکاف کام و نقص قلب همه در دوران حاملگی قابل مشاهده است. با تشخیص این شرایط می توان مراحل اولیه درمان را شروع کرد. علاوه براین مشاوره ژنتیک می تواند سلامت خود شمارا هم بررسی کند.

نتایج آزمایش می تواند نشان دهد که در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی یا سرطان های خاصی هستید یا خیر. به عنوان مثال، آزمایش ها می توانند ژن هایی مانند BRCA1 و BRCA2 را پیدا کنند که با سرطان سینه و تخمدان ارتباط دارند.

در اینجا پنج دلیل که

مشاوره ژنتیک می تواند برای شما مناسب باشد ذکر شده است.

مشاورانه
مشاوره خانواده
مشاوره ازدواج
مشاوره تلفنی
مشاوره آنلاین
تست روانشناسی
مشاوره روانشناسی
مشاوره جنسی
اختلال روانی
کلیپ روانشناسی
بستگانی با بیماری ارثی دارید
بیماری های ژنتیکی در برخی خانواده ها و گروه های قومی رایج است. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان از بیماری موروثی رنج می برید، مشاوره ژنتیک می تواند به شما در درک خطر انتقال بیماری کمک کند.

فاست گفت: همه بیماری ها به طور یکسان ارث نمی رسند. ممکن است یک بیماری ژنتیکی وجود داشته باشد که به فرزندان شما منتقل نشود. شما و شریک زندگی تان ممکن است دارای ژن های اختلال ژنتیکی باشید در حالی که از وجودشان آگاه نیستید. مشاوره ژنتیکی به شما کمک می کند خطرات بیماری را درک کنید و در زمینه مراقبت از کودک مبتلا به بیماری ژنتیکی به شما آموزش می دهد.”

بیش از ۳۵ سال دارید و در فکر فرزندآوری هستید
افراد ۳۵ سال و بالاتر در صورت بارداری در معرض برخی از اختلالات ژنتیکی قرار می گیرند. فاکت بیان داشت  مطالعات نشان می دهد که افراد ۳۵ سال به بالا بیش تر از افراد جوان احتمال دارد یک فرزند مبتلا به اختلال ژنتیکی داشته باشند.” اوتیسم و ​​سندرم داون دو نمونه از بیماری هایی هستند که به نظر می رسد با افزایش سن والدین رابطه دارند.

فرزند مبتلا به اختلالات ژنتیکی دارید
اگر کودکی با اختلال ژنتیکی داشته اید، ممکن است نگران باشید که فرزند بعدی شما نیز این شرایط را تجربه کند. از آنجایی که الگوهای وراثت پیچیده هستند، مشاوران ژنتیک می توانند به والدین کمک کنند تا شانس فرزند دیگری را که دارای یک اختلال ژنتیکی مشابه (یا متفاوت) باشد را محاسبه کنند.

نتایج غیرطبیعی تست مشاوره ژنتیک
در دوران بارداری، پزشکان آزمایش هایی را برای بررسی میزان رشد و پیشرفت کودک انجام می دهند. در طی این آزمایشات، ممکن است اطلاعاتی را دریافت کنند که غیر طبیعی باشد .در این شرایط، ممکن است توصیه کنند که از مشاور ژنتیک کمک بگیرید. از طریق آزمایش ژنتیک ، مشاوران ژنتیک می توانند این اختلالات را شناسایی کرده و حتی درمان های اولیه را توصیه کنند.

سقط جنین داشته اید یا فرزندی را از دست داده اید
اگر شما تجربه دو سقط جنین یا از دست دادن یک کودک را داشته اید، پزشک ممکن است برای شما مشاوره ژنتیکی را توصیه کند. مشاور ژنتیک با استفاده از تست های ژنتیکی و اطلاعات پزشکی از بارداری های قبلی می تواند به ارزیابی خطر بارداری های آینده کمک کند. اگر علاقه مند به مشاوره ژنتیکی هستید، با شماره ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ تماس بگیرید و از کمک متخصصان ما در این زمینه بهره مند شوید.

منبع:

مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه-

آزمایشات مشاوره ژنتیک


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروش خرما رقاصه ای که نیستم بلاگ اختصاصی لوازم یدکی برگذارى آزمون و.. تبیین منظومه فکری رهبری دانستنیها و دانلودها نمونه سوالات رتبه بندی معلمان پایگاه ریسینی اقامت ترکیه این وبلاگ جهت محک زدن بهره هوشی است.